Живлення роутера 12в безперебійне
Отже, є роутер і мідна лінія на Укртелеком. Коли сусідній будинок без світла і світч провайдера там без живлення - вдома є інтернет.
Ба більше - в мідних дротах Укртелекому навіть буває інтернет в ті години, коли немає світла вдома. Питання тільки - як живити роутер щоб в телефонах/ноутах був зв’язок.
побутовий ups
З найпростішого - купити побутовий (комп’ютерний) безперебійник. Відповідно такий ББЖ буде при відсутності світла робити з 12в постійного струму аккумулятора 220в змінного струму, а блочок живлення для роутера їх переробляти назад в 12в для роутера.
Подивився на ціни побутових ББЖ, згадав наскільки вони дохлі. Роутер бере фігню але я не впевнений що 500ка ББЖ протримається чотири години без світла.
інвертор
Ще є варіант інвертор (автомобільний) плюс 12в аккум і зарядка (окремо зазвичай) для аккума. Але на фоні статті на dou ;-) ціни на інвертори взлетіли в космос. І дії виглядають так:
- пропало світло
- ввімкнути інвертор, покористуватись його 220
- з’явилось світло в розетках
- вимкнути інвертор, поставити аккум на зарядку.
Таке собі задоволення. Кажуть, є моделі інверторів, що вміють і заряджати аккум, але ціни на них ще більший космос.
сіра коробка
То ж пошуки привели до 12в ББЖ, які використовуються в сигналізаціях. Це не дуже апетитна (на зовнішний вигляд) коробка залізна. Всередині акумулятор і перетворювач з 220 в 12 в. Поки є світло - він живить 12в з розетки і заряджає аккум. Коли немає - видає напругу від аккума до навантаження і слідкує, щоб сильно не розрядився аккумулятор.
Це все щастя треба збирати окремо:
- аккум
- ББЖ
- дроти для 220 і 12в
В elvis.com.ua купив ББЖ Kraft psu-1203 led і роз’єм “папа” для роутера (круглий 5.5мм з центральним +) за 1120 грн. Через два дні ціна вже була 1400… Аккума в них вільного не було розумієте, нада ловіть.
Аккум PG 12v 7ah Great Power купив в www.rcscomponents.kiev.ua (980 грн).
Поки їхав аккум - прикрутив дроти і ввімкнув роутер через ББЖ.
Приїхав аккум, син підключив - і ура-ура, інтернет поступає через міський телефон на рівні 1МБіт/сек, якщо вірити торентам, коли немає світла в сусідньому будинку і “лежить” роутер домашньої сітки.
Як показала практика, Укртелекому вистачає на чотири години. Далі зникає інтернет і замовкає міський телефон. Мабуть - розряджаються безперебійники вже в провайдера. Але і чотири години - це вже набагато більше, ніж нуль. ББЖ тягнув би і більше без проблем, скільки там того роутера.
лайфхак
Порадив домашнім вмикати роутер з Укртелекомом перед навчанням/нарадами, бо старт і підключення до джерела інтернету в роутера Tenda займає хвилину-дві. В процесі живого спілкування в зумі - це майже вічність.
Ще з цікавого: син стверджує, що за 30 хвилин перед тим, як з’явиться світло, в Укртелекому зникає інтернет. Важко це пояснити з фізичної точки зору.
upd бачив це на власні очі: світла не було 2.5 години і тут - зникає інтернет. Через 20 хвилин з’являєттся світло.
картинки
Коробку запхав в закриті полички над підлогою, пофіг на її вигляд.
вартість
Укртелеком бере абонплату 259 на місяць і видає 1Мбіт/сек. Заміряно торентом, коли вдома було світло але не працював домашній інтернет.
у O3 абонплата 139 грн на місяць і швидкість 60МБіт/с. Працює, коли весь ланцюжок світчів від мене до провайдера живиться від розетки. Зникає, якщо хоч один пристрій в без живлення. Тому краще коли вимикають всі будинки в мікрорайоні а не оці от шматочки тут є тут нема.
Чи підключився я б до Укртелекому за нормальних обставин? Та ні в якому разі.
Чи задоволений я тим, що підключився? Так, ці зайві чотири години інтернету стають в пригоді.