Standard Schnauzer in apartments

Рік чи півтора назад шукав відповідь на питання - чи сумісні мітельшнауцер і квартира? Думки тоді розділились від ясторазтакдєлал до сіра блискавка проб’є стіну і вийде на навколоземну орбіту, поки власник буде чухати своє тільцє на дивані.

То ж довелось шукати відповідь на це питання самотужки. Можу сказати, що перші місяці проживання міттеля в квартирі були цікавими. Цікавими в плані “що сьогодні пішло на закусон?” Це чотирьох місячне цуценя пробувало:

  • взуття (задники в сина і набійки в дружини)
  • м’які іграшки дочки
  • лялькове ліжечко з лози
  • шафу з ДСП
  • ручки шухляди з дерева
  • дріт зарядки
  • кульок з лего.

Не можу сказати, що це було неочікувано, але досить феєрично, особливо погризені лінолеум і плінтуса на кухні та зідрана обивка дивану.

З віком собака набралась розуму (сподіваюсь) і сюрпризи відійшли в минуле.

Собака вгамувалась, досить спокійно переносить перебування в квартирі.

Гуляємо годину вранці і ввечері, плюс ще діти вдень два рази виводять його “скинути балласт”. На вихідних - два виходи додаткові в коло до кінологів (групові заняття з ОКД). Час від часу - вигул собаки за допомогою велосипеду. Влітку - прогулянки по 10км на лузі через день.

В принципі, поведінка собаки не викликає зараз турбот або занепокоєння. Так, він хоче гратися і гуляти. Так, кожен кіт на вулиці - це виклик і challenge. Але ніяких пробитих стін і виходів на навколоземну орбіту.

Ну і треба таки давати зрозуміти, хто головний в родині. Книжка Фішера Джона “О чем думает ваша собака” про це досить прозоро натякає.

І ще про породу цих бородатих собак без прикрас: незважаючи на рекламні буклети про службових аристократів - це в принципі ті самі собаки, що й усі інші. Погратися, відкосити від завдань, поїсти. Але розрекламований розум міттеля на практиці призводить до того, що собака мала команди господаря “на увазі”, і щоб вона почала виконувати їх - треба докласти зусиль. Тим солодше потім чути “який вихований пес”