vw carnet - варто активувати чи ні?

Існує така собі система VW CarNet - придумка для підключення екрану авто до WWW. Чисто теоретично ця послуга додає інтерактивності і має допомогти водієві актуальною інформацією про всякі речі, що можуть стати в пригоді.

На практиці виходить так, що корисна ця фіча тільки для тих, хто не має смартфону. Будь-який Andriod чи Apple смартфон (WinPhone не бачив) впевнено перемагає можливості CarNet: новини, погода, POI, парковки, заправки

Все це з легкістю можна отримати, запустивши Maps чи просто Chrome на мобільному. І для CarNet і для смартфону потрібне підключення до інтернету. Але в смартфоні одразу маєш звичний інтерфейс та “рідні” POI з гугл карт. А в автомобільному маєш додатково це залити. Так, для додавання POI підтримуються формати .asc, .csv, .gpx, .kml/kmz, залити можна через веб інтерфейс

Далі коротко приклади того, як виглядають функції CarNet

vw car net головний екран vw car net новини vw car net погода vw car net пошук парковки vw car net пошук заправки

Погода, парковки і заправки прив’язані до місцезнаходження авто, досить зручно. RSS канали можна налаштовувати на сторінці профайлу користувача в CarNet

vw car net

Головна проблема - при прокладанні маршруту наче є відмітка “враховувати затори” але воно геть не схоже на ті самі Google Maps. В CarNet київські пробки заторами не вважаються, мабуть потрібне щось більш масштабне, ніж пробка на Північному мосту.

Є ще можливість з сторінки CarNet замовити звіт про стан авто - коли авто отримає доступ до мережі, сформує звіт, що буде виглядати якось так:

vw car net

Це може бути корисним для комерційних автопарків або якщо авто експлуатується дуууже далекою від техніки людиною. Але для пересічного водія, що кожень день і так дивиться на попередження про необхідність заміни мастила, мабуть не дуже.

Звичайний смартфон, що має підключення до інтернету, надає більш зручні сервіси. Єдине, в чому програє комбінація з Android Auto + smartphone при використанні в авто - це що воно не вміє виводити на панель приладів ніяких підказок з навігації (як це вміє штатна навігація). І екран магнітоли зайнято навігацією в android auto. А підказки доводиться або сприймати на слух або весь час зиркати на екран магнітоли.